Zapisy

UL Zapisy

Zapisz dziecko

ZASADY REKRUTACJI

Drodzy Rodzice,
Jeśli zapoznaliście się już z naszą wizją oraz ofertą edukacyjną i czujecie, że jest Wam bliska, serdecznie zachęcamy do rozważenia zapisania dziecka do naszego przedszkola.
Rekrutację do przedszkola prowadzimy przez cały rok. Na rok szkolny 2020/2021 przyjmujemy dzieci od 2,5 roku życia.

Krok pierwszy
wypełnienie wstępnego formularza zgłoszeniowego i odesłanie uzupełnionego dokumentu na adres: przedszkole.chorzow@gmail.com
WSTĘPNY FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Pragniemy zauważyć, iż formularz zgłoszeniowy, nie jest wiążącą deklaracją zapisania dziecka do przedszkola, a jedynie pierwszym krokiem, abyśmy mogli wspólnie z Państwem rozpocząć poszukiwanie najlepszego miejsca rozwoju i edukacji Waszego dziecka. Po wysłaniu formularza, na podany adres e-mail otrzymacie Państwo wiadomość potwierdzającą przyjęcie wstępnego zgłoszenia.

Krok drugi
spotkanie Rodziców lub Opiekunów Dziecka z Dyrektorem przedszkola
Zależy nam aby rodzice jak najlepiej poznali zasady i wartości realizowane w naszej placówce. Chcemy mieć szansę porozmawiania z rodzicami, aby wypracować najlepsze rozwiązania współpracy między domem rodzinnym a przedszkolem.
W sytuacji braku wolnych miejsc, dziecko może zostać wpisane na listę oczekujących.

Krok trzeci
podpisanie umowy, uregulowanie wpisowego,
W sytuacjach, gdy zgłoszona jest większa liczba kandydatów niż miejsc, pierwszeństwo w przyjmowaniu do przedszkola mają dzieci, których rodzeństwo już do nas uczęszcza.

Krok czwarty
opracowanie indywidualnego planu adaptacji
Każde dziecko adaptuje się do przedszkola w sposób indywidualnie zaplanowany po wcześniejszym spotkaniu i określeniu z rodzicami optymalnego planu adaptacji. W tym czasie towarzyszyć mu może rodzic – tak długo, jak jest to potrzebne. Od pierwszej wizyty dziecka w przedszkolu staramy się, aby czuło się u nas jak w domu. Chcemy, aby proces wejścia w nową społeczność odbywał się w sposób jak najbardziej przyjazny.
W trakcie roku szkolnego zapraszamy do wizyt w przedszkolu, podczas trwania regularnych zajęć. Termin i procedura ustalana jest indywidualnie z dyrektorem i nauczycielami.

 

 

 

2019